FFHR

Kategorier
Nyheter

God stemning på første skoledag ved Samhandlingskolen FFHR

Samhandlingskolen FFHR har startet opp med årets kull!
Denne uken gikk oppstarten for skoleåret 2025/26 av stabelen. Hele 15 elever har fått muligheten til å delta, og stemningen på første skoledag viste et sterkt engasjement både hos elever og lærere.

Interessen for å bli en del av Samhandlingskolen FFHR har vært stor, med over dobbelt så mange søkere som plasser. Utvelgelsen har derfor vært krevende, men 15 elever har nå fått muligheten til å delta i denne runden – og det lover godt for et lærerikt og spennende år.

Aller mest spente var kanskje lærerne og teamet bak skolen. Hovedlærerne Anne Mette Flaa og Elin Stokke fra Livets Kunnskap, sammen med vår egen erfaringskonsulent Ola Ålandsli, har – sammen med medlærere og ressurspersoner – lagt ned en enorm innsats for å få på plass denne tredje runden av Samhandlingskolen FFHR. Hele teamet var til stede for å ønske elevene velkommen.

Første skoledag bar preg av trygghet og samhold, med temaer som forventninger, bli kjent-aktiviteter og praktisk informasjon. Stemningen var god, og det var lett å merke engasjementet både hos elever og lærere.

Om Samhandlingskolen FFHR

Samhandlingskolen FFHR er et prosjekt under FFHR – Foreningen for helhetlig ruspolitikk – i samarbeid med Livets Kunnskap. Skolen tilbyr et unikt utdanningsløp for erfaringskonsulenter innen rus og psykisk helse, med mål om å styrke både enkeltmennesker og hjelpeapparatet.

De første kullene har allerede vist hvilken betydning skolen kan ha – både for deltakerne selv og for tjenestene de senere har bidratt inn i. Mange tidligere elever forteller at Samhandlingskolen FFHR har gitt dem ny selvtillit, kompetanse og en plattform til å bruke sine erfaringer på en konstruktiv måte. Dette er en skole som ikke bare utdanner, men som forandrer liv.

At vi nå kan ønske det siste kullet velkommen, er derfor et stort steg i arbeidet for å videreføre dette viktige tilbudet.

Vi ønsker alle nye elever lykke til med skoleåret 2025/26!

Legg inn en kommentar

Oppdag mer fra FFHR

Abonner nå for å fortsette å lese og få tilgang til hele arkivet.

Fortsett å lese